03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> תקשורת מקרבת
 
החשיבות של התקשורת שלנו עם עצמנו ועם הסביבה לבריאותנו – ומה ניתן לעשות?
 "היגיינה טבעית" הינה גישה או תפיסה מדעית להבנת המרכיבים שבונים את הבריאות ומונעים מחלות. באמצעות גישה זו ניתן לטפל בכל סוגי בעיות הבריאות והמחלות הפנימיות, משפעת ועד לסרטן, בהסתמך על כוחות הריפוי הטבעיים בלבד שטבועים בגוף האדם. במאמרי הקודמים התמקדתי במרכיבים הפיזיים, ביוכימיים תזונתיים התורמים לבריאות ובונים אותה. ספרים רבים נכתבו על ידי רופאי ההיגיינה הטבעית על הקשר בין מרכיבים אלה לבריאות והחשיבות הקריטית שלהם להיווצרותה ושמירתה. יחד עם זאת לדעתי חשיבותו של הגורם הנפשי בתרומה להגעה לבריאות אופטימלית לא הודגשה מספיק בספרים אלה. יותר מכך, הכלים שהוצעו כתורמים לשמירה על איזון נפשי היו הכלים הידועים והלעוסים כגון פעילות גופנית, מדיטציה ויוגה שחשיבותם אינה מוטלת בספק, אלא שאני מצאתי במשך השנים שהם לכשעצמם אינם מספיקים ואינם העיקר. ניסיוני האישי, חיפושי ומחקרי הובילו אותי למסקנה שבריאותנו הנפשית שמושפעת מיחסינו עם עצמנו ועם הסביבה שלנו וגם מוזנת מהם נובעת מרבדים עמוקים יותר של ההוויה והנפש שבהם הגישות הרגילות אינן נוגעות. על עצמי חזיתי ששימוש בטכניקות הרגילות לא מעניק לי את היכולת לחיות חיים רגועים, שלווים והרמוניים עם עצמי ועם הסובבים אותי. תופעה זו חזרה גם בקרב מטופלי. בחיפושי הגעתי לגישת "התקשורת המקרבת", שבה אדון בהמשך, גישה המעניקה כלים ייחודיים וחדשניים לחיים בהרמוניה עם עצמנו ועם הסובבים אותנו ובהכרח משפיעה באופן דרמטי על בריאותנו הנפשית והכללית.
במאמר זה אני רוצה להדגיש את הקשר בין המצב הרגשי נפשי לבריאות או חלילה להיווצרות מחלה. כמו כן אציע כאן גישה חדשנית ומהפכנית ליצירת שלום פנימי וחיצוני והגעה להרמוניה עם עצמנו ועם האחרים דבר שיתרום לבריאותנו הנפשית והפיזית.
לקריאת המאמר המלא   -  לחץ כאן
 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול