03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> יצירת שפע
 

מה המקור ליצירת שפע וכסף בחיינו?
מאמר מספר 1 - ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H,
 

 
מאמר זה הוא הראשון בסדרת מאמרים שיהיו תמצית של קורס שנתי ביצירת שפע וכסף בחייו של כל אדם.
לפני שאגע במה המקור לשפע בחיינו כדאי לדון ב- מה הוא שפע?
אולי תחשבו שבמילה שפע הכוונה היא רק לממון/כסף רב. אכן, כסף הוא חלק מהשפע וביטוי שלו. אולם התייחסות רק לכסף בדיון על שפע היא התייחסות מצמצמת. תפיסת העולם שאותה אציג מדברת על שפע כמכלול של אלמנטים שיוצרים רווחה, שמחה וצמיחה בחיינו ומקדמים אותנו לקראת הגשמת ייעודנו בעולם הפיזי. כסף הוא אחד האלמנטים החשובים במכלול זה שהרי בעולם של חומר ניתן להגשים חלומות באמצעות כסף. אך כסף איננו תנאי בלעדי לאושר. כולנו יודעים שכסף לכשעצמו איננו יכול להוביל לשלווה, אושר, בריאות ושמחה, אלא דרושים לנו מרכיבים נוספים כדי להגיע למצבים אלה שבלעדיהם לא נחווה תחושת שפע אמתית ועמוקה.
המקור לשפע
רובנו סבורים ששפע ובמיוחד כסף הוא בדרך כלל תולדה של עבודה יסודית וקשה לאורך שנים, או חוש מסחרי או גאונות פיננסית יוצאת דופן שיודעת ליצור כסף או ירושה טובה או מזל או סתם כוחנות ושתלטנות. 
המסר במאמר זה הינו שהמקור לשפע אמתי, זה שמביא אתו שמחה, אושר, בריאות ורווחה, הוא רוחני ולא פיזי. אינני מזלזל בצורך בחשיבה, התמקדות, נחישות וביצוע של פעולות עקביות כדי להשיג את המטרה בדרך ליצירת כסף רב. אבל יחד עם זאת אני מצהיר ששפע הוא ביסודו תוצר של אופן החשיבה, ההתכוונות, הדמיון והרגשות שלנו שמושכים אלינו אנרגיה של שפע יותר מכל דבר אחר. אלה הם המעיין ממנו ינבעו הפעילויות המעשיות שיובילו למימוש השפע בחיינו. אז האם שפע הוא משהו שניתן ללמוד להכניס אותו לחיינו?
לפני שניכנס לסוגיה מורכבת זו נצטרך לדון במילה "רוחני". כאן אהיה חייב לדון בקצרה במושג "רוח". רוח איננו חומר, לפחות לא במושגים שלנו. תפיסת העולם שלי, המבוססת על ספרות ענפה ואמינה בעיני גם על פי הקריטריונים המדעיים שעליהם חונכתי, גם אם שונים מהם מאוד, היא שהרוח קדמה לחומר, כלומר שמי שיצר את האדם או המין האנושי זו מהות אנרגטית שאיננה מגולמת פיזית והיא אינטליגנטית הרבה מעבר לתפיסה האנושית שלנו. לאותה מהות לא חומרית אקרא "הבורא" "אלוהים" "היקום". על פי מורי הרוחניים הבורא יצר יקומים רבים ושונים זה מזה במידה קיצונית. מרבית היקומים אינם פיזיים ולכן אין אנחנו מסוגלים לתקשר איתם בדרכים "הפיזיות" והרגילות. אבל קיומם תקף באותה מידה בדיוק כמו הקיום הפיזי על פני הכדור שלנו. יתרה מזאת, כל אחת מהישויות הגבוהות שנוצרה על ידי הבורא ניחנה ביכולות אלוהיות ליצור ולברוא בעצמה ישויות ויקומים. על פי מורי הרוחניים בהיררכיה זו של יצירה המין האנושי הוא יצירתה של קבוצת נשמות ששלחה שלוחות וזרועות מעצמה ליקום הפיזי. כלומר, האדם הוא שלוחה של נשמתו בעולם הפיזי. גם הנשמה הינה ישות אנרגטית בעלת תדרים ורטטים גבוהים הרבה יותר משל הקיום הפיזי. זו ישות מודעת ואינטליגנטית ברמה רוחנית גבוהה ביותר. כל אדם נוצר על ידי נשמתו כדי להגשים את מאווייה בחומר הפיזי, ללמוד ולהשתכלל באמצעות הקיום הפיזי ולעזור לקדם את המין האנושי לדרגת התפתחות גבוהה יותר ביקום. הנשמה שלחה אותנו לעולם הפיזי תחת הסכמות מסוימות שאחת מהן היא שההצגה כאן חייבת להיראות לנו אמתית לחלוטין, גם אם היא רק הצגה, או סרט שאנחנו עצמנו היינו שותפים ביצירתו בקווים כלליים לפני בואנו לכאן. אין הכוונה היא שקבענו מראש את כל ההחלטות שנקבל כאן. עולמנו הוא עולם של בחירה חופשית. בכל רגע נתון אנחנו יכולים לקבוע את עתידנו ולשנותו כאוות נפשנו. יחד עם זאת הנשמה עוקבת אחרינו ומדריכה אותנו גם כשאנחנו מאמינים לחלוטין שאנחנו כאן לבד. זו טיבה של ההצגה, להיראות כמה שיותר אמתית ורצינית. תחושת הבדידות של רבים מאתנו איננה אמתית משום שכל אחד מאתנו נאהב ונשמר על ידי נשמתו שאתה הוא יכול ליצור קשר בדרכים שרובנו לא התנסינו בהן. תוך 65 שנים התפיסות שהצגתי כאן (בשטחיות רבה, יש לומר) יהיו רווחות במידה רבה בקרב המין האנושי. בתקופה זו תקום אישיות רוחנית חדשה שתיצור שינוי גלובלי ודרמטי מבחינה מודעותי וחברתית. אני מניח שלא מעטים שקוראים את דברי כעת חושבים שהם הזויים לחלוטין. אולם חלק מן התובנות שאציג כאן נולדו מתוך התנסות אישית במשך השנים ואחרים מתבססות על ניסיונם של אחרים.
לרבים מאתנו המושגים "רוח" ו"נשמה" מתקשרים מיד לדת ואלוהים ויחסי
הגומלין בניהם. אדגיש ואומר שאינני מגדיר את עצמי כאדם "דתי" או "שומר מצוות" ואף
אינני מציע לאף אחד מכם ללכת בדרך זו. לרוח ונשמה אין קשר לדת כזו או אחרת או
לדת בכלל, אע"פ שהדתות מנצלות את ההוכחות לקיומה של הנשמה כדי לקדם את
האינטרסים שלהן. הדתות כולן הן פרי יצירתם של בני האדם שלקחו את דבריהם ומעשיהם
של אנשי רוח בכל הדורות והכניסו אותם למסגרת דתית. למען האמת, סיפורי הדת, כל
הדתות, שרבים מאתנו מתייחסים אליהם כאמת מוחלטת הינם רחוקים מהמציאות ומהטבע
של המציאות האמתית של היקום. על כן רובן של התקנות והחוקים הדתיים הם תולדה של
פרשנויות שגויות, מאבקי כח, שאיפה לשליטה של קבוצת כח על ההמונים ולא באמת הציוויים
של הבורא. חלק לא מבוטל מהתקנות והציוויים נוגדות את רוחה היצירתי, האוהב והחופשי של
הנשמה גם אם הם מסיבים נחת רוח מסוימת, שלהוב והתרגשות למאמין בהם ולמקיים אותם.
בדרך כלל קיומם מחייב מגבלות קשות על חופש היצירתיות, הדמיון, הפעולה והחשיבה. נגד
המפירים אותם ננקטות סנקציות קשות ולמעשה נמנעת הבחירה החופשית. לצורך המחשה
אביא שתי דוגמאות בולטות:
חוקי צניעות – בדרך כלל בכל הדתות מחויבת צניעות שמתבטאת בלבוש שאינו חושף שום
חלק מהגוף לאור השמש, כולל לחיים על ידי זקן. הדבר פוגע קשות באוכלוסיות הדתיות שאצלן
מתגלה מחסור חמור בויטמין D. משמע התקנות הדתיות מתנגשות עם טובתו הטבעית של
האדם בצורה ברורה. הרי לא יתכן שהנשמה יצרה אותנו בצורה כזאת שלגוף יש צרכים
מסוימים, אבל הדת מצווה על התנהגות שפוגעת בצרכים הבסיסיים של הגוף.
לבוש שחור וכבד - גם בימות החמסים ניתן לראות אוכלוסיות שלמות שמסתובבות בבגדים
עבים וארוכים ואינן מאפשרות לגוף להיפטר מעומס החום הכבד באמצעות התנדפות הזיעה
מהגוף. שוב, ציווים דתיים בלתי הגיוניים פוגעים בצרכי הגוף.
כרופא-נטורולוג אני יכול להציג עוד דוגמאות רבות שבהן נוצר ניגוד מוחלט בין צרכי הנשמה
לבין ציווי הדת, אבל אסתפק בשתי אלה.
 מבחינתי ועל סמך החקירה המעמיקה שערכתי עובדת קיומו של אלוהים, קיומה
של נשמה וקיומם של אין ספור יקומים איננה מוטלת כלל בספק. לא כאן המקום להיכנס להוכחות
לטיעוני אלה, אבל אעשה זאת במאמר אחר. אולם הדתות השונות בכל הדורות ובכל התרבויות
ניסו לתפוס בעלות או להפוך למתווך בקשר בין האדם לאלוהים. למעשה כל מה שהן עושות זה
שיבוש של הקשר וסילופו במידה גדולה ביותר באמצעות טכסים מיותרים. מורי הרוחניים תקשרו
עם אנשים פיזיים בדרך שונה לחלוטין מאשר תפילה ותחינות רוטיניות ולעיתים אף בלתי ברורות
 לאדם הממוצע. למעשה במשך כל הדורות ניסו הנשמות הגבוהות והאוהבות לתקשר עם בני
האדם ולנסות לכוון אותנו לממש את ייעודנו במישור הקיום הפיזי. ספרים שלמים שהוכתבו על
ידם מגלים לנו את טיבן של המציאויות, הפיזית והרוחנית (ספריהם של "סת", "אורין" ואחרים).
שוב, רבים יחשבו שהאמונה בקיומם של הרוח והנשמה מחייבת אותם לנהוג על
פי טכסים דתיים מגבילים. כמעט כל המגבלות שהדתות הטילו על מאמניהן הן תולדה של
המחשבה האנושית ואין להן קשר אמיתי עם הצרכים של הנשמה או הציוויים של אלוהים.
מובן שחלק גדול מהמגבלות (לא תגנוב, לא תרצח) הן חיוניות ובאות לשרת את החברה
אבל רבות אחרות נועדו לשרת את האמונות והצרכים של האליטה של אותה התקופה.
אין לי ספק שדברי אלה יעלו מיד את זעמם של רבים המגדירים את עצמם כשומרי מצוות שלרובם התפיסה המוצגת כאן היא חדשנית ומהפכנית, אבל אחרי שנים רבות של חקר הדת, האמונה, הרוח והמהות הרוחנית של האדם אין לי ספק שתפיסתי משקפת נאמנה את הטבע של המציאות האנושית.
כאמור, אין לי ספק כלל בעניין קיומו של אלוהים וחוסר הספק לא נובע מתוך אמונה דתית "עיוורת", אלא מהתבססות על ראיות מוצקות ורחבות וניסיון אישי. יש ביקום מהות רוחנית רחבה ועצומה שאנו נוהגים לקרוא לה אלוהים, הבורא, "כל היש" או "ההכרה האוניברסלית" והיא המקור לכל הקיים ומודעת לכל מה שיצרה. כל היש איננו מבקש מאתנו לעשות מצוות ולא יעניש אותנו ביום הדין על חטאים כפי שטוענת הדת. כדאי שנפנים שכיוון שהאדם הוא תוצר של הרוח, של הנשמה הרי שאחרי מותו הפיזי הוא חוזר ומתאחד עם מהותו הרוחנית, עם הנשמה שלו ושם הוא עצמו עורך דין וחשבון על מעשיו והתנהלותו כאן. אני מבהיר כאן שההכרה של האדם איננה ניתנת להכחדה ואיננה נעלמת עם המוות הפיזי. האדם הוא אכן יצור אלמוות כמו כל יצור על פני כדור הארץ שנוצר מהרוח וחוזר לרוח. מוות אם כן הוא אשליה, כמו שהחיים הפיזיים כאן הם סוג של אשליה אמתית. המהות האמתית שלנו היא מהות אנרגטית-רוחנית שאיננה קשורה לחומר והיא נצחית.
הבורא יצר סביבנו יקומים רבים שאינם נמצאים בטווח האנרגטי של יכולת התפיסה החושית שלנו. רובם של היקומים האלה אינם מגולמים בחומר, לא פיזיים, ולכן לשווא המין האנושי מחפש חיים פיזיים ביקום שמסביבו. הדרך לתקשר עם אותם מציאויות ויקומים היא על ידי כניסה והתכנסות פנימה לתוך מוחנו ולא על ידי חיפוש מחוצה לנו. יש לא מעט אנשים שעשו זאת בעבר ויודעים לעשות זאת כיום. בעתיד אכתוב מאמרים שיתעמקו בנושאים אלה. כאן אני מעלה נקודות אלה רק לצורך הבהרה שהמקור לשפע בעולמנו הפיזי הוא ממקומות גבוהים ורחבים יותר, מהנשמה, מכל היש, מאלוהים.
המין האנושי איננו מודע ברובו לעובדה שהוא פועל תחת ובכפוף לחוקים שאנו מכנים אותם "רוחניים", שהינם רוחניים לנו אבל הם חוקים פיזיקליים לכל דבר ועניין. חוקים אלה הם מעבר לחוקי הפיזיקה המוכרים למדע העכשווי ולכן אנו מכנים אותם מטפיזיקה. כולנו מקבלים תוצאות בחיינו בהתאם לאינטראקציה שאנחנו יוצרים בחיי היומיום עם אותם חוקים מטפיזיים, בין אם אנחנו מודעים לכך ובין אם לאו. למעשה, התוצאות שאנחנו יוצרים בכל תחום של חיינו הן תולדה ישירה של אופן המגע הייחודי שלנו עם אותם חוקים מטפיזיים. לכן, ניתן ליצור עושר רב ולצבור כסף גם באמצעות שימוש או הפנמה חלקית ואוטומטית ובלתי מודעת של החוקים המטפיזיים, אבל שפע אמיתי יושג רק באמצעות שימוש מודע בחוקים המטפיזיים ויישומם בחיי היומיום. כולנו נוכל לתת דוגמאות אין ספור לאנשים שצברו הון מתוך תחרות, חמדנות ודריסה של האחר. אנשים מסוג זה לא ישיגו שלווה, רוגע, מנוחה, בריאות וביטחון עמוקים שאותם הם מחפשים באמצעות צבירת כסף. לעומתם יש אחרים שצברו הרבה פחות כסף אך הם מסופקים בחייהם וחיים בשלווה ורוגע.
אנחנו חפצים להשיג שפע אמיתי שמקדם אותנו לקראת יעודנו ועבודת חיינו בגילגול זה. ניתן ללמוד את הדרך להשגת שפע אמיתי שתוביל אותנו להתחברות ל "אני הגבוה" שלנו, לאיכויות של הנשמה ולייעודנו האמיתי במישור היקום הפיזי.
איננו יצורים שהתפתחו כאן במקרה בתהליך של אבולוציה ביולוגית (כפי שאני עצמי למדתי באוניברסיטה והאמנתי בצורה פנאטית עד זמן לא רב). המורכבות המופלאה והפלאית של היצירה והיקום הפיזי היא תוצר של תכנון הנדסי קפדני מרמות גבוהות של מציאות, ידע וחוכמה מרמת הנשמות הגבוהות. אולם גם "ההצגה" הפיזית על פני כדור הארץ המיועדת לצורך למידה באמצעות שיעורים שהאדם בוחר ומציב לעצמו בהתאם לדרגת ההתפתחות שלו פועלת תחת הכוחות המטאפיזיים. ככל שנכיר בכוחות אלה ובהשפעתם על חיינו הפיזיים ונדע לנצל אותם לטובתנו בקיום הפיזי כן נצליח ליהנות משהותנו כאן, ללמוד את שיעורנו בשמחה ובקלות ולהתקדם מבחינה רוחנית.
כאמור גם תהליך השגת השפע בחיינו פועל בכפוף לחוקים רוחניים. כאשר תהליך יצירת השפע והכסף בחיינו יושתת על בסיס החוקים הרוחניים ולא על בסיס של חמדנות, תחרות ודורסנות או אז נתחבר לתחושת שפע אמתית שתקרב אותנו להגשמת עבודת חיינו ויעודנו בגלגול זה.
 
המשך במאמר הבא – "החוקים הרוחניים להשגת שפע"
ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H, בנה את המרכז לריפוי מחלות באמצעות
גישת ההיגיינה הטבעית ( www.dreshkhar.com) והקים שתי חברות המתמחות ביצירת
כסף (www.soliditybrokers.com ו- www.algocode.co.il).
 
 
 

להרשמה לקורס שלב א - הדרך הרוחנית ליצירת שפע וכסף בחיינו

שלחו מייל ל- dreshkhar@dreshkhar.com

או התקשרו לטל

 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול