03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> האגודה לזכויות החולה
 
אתם מוזמנים לקרוא את התכתובת הבאה מול יו"ר האגודה לזכויות החולה.

דומני שתהיו עדים לאבסורד הגדול מכל שבו חולים ונציגיהם כביכול אינם באמת רוצים לנקוט צעדים ממשיים כדי להבריא אלא פועלים בכל כוחם כדי להנציח את החולי בציבור.
נשמע תמוה?
קראו בעצמכם.


אל
מר שמואל בן יעקב
יו"ר האגודה לזכויות החולה
שלום

שמעתי את שיחתך הבוקר ברשת ב.

אני נמצא בתחום הבריאות כבר 29 שנים ופועל כבר 19 שנים במסגרת קליניקה פרטית שלי ומרכז לימודי.
במהלך השנים נרפאו באמצעות גישת הטיפול שלי הקרויה נטורולוגיה או היגיינה טבעית אלפי אנשים מסוכרת,

ממחלות לב וכלי דם, ממחלות דרכי העיכול, מיגרנה, דלקת פרקים ומחלות רבות נוספות.
כל המחלימים הגיעו אלי אחרי שנים של טיפול אשלייתי וחסר תועלת באמצעות תרופות. חלקם עמדו לפני

צנתורים או ניתוחי מעקפים ונמנעו מניתוח והתערבות פולשנית בזכות הטיפול שלי.

אני מתרשם שהארגון בראשו אתה עומד ואתה באופן אישי כפי שהתבטאת הבוקר עומדים על זכותו של החולה לקבל תרופות ולמעשה להשאר חולה.

שאלתי היא  - מדוע אגודה לזכויות החולה לא תשנה את האג'נדה שלה ותעמוד על זכותו של החולה להיות בריא, בריא באמת ולא תלוי בתרופות סמים ורעלים וניתוחים מיותרים במשך כל חיו?

אתה מבין שיש בסיס עובדתי מוצק לכל מה שאני מעלה כאן?
אתה מבין שיש לי רשימות ארוכות של מטופלים שתוכל לפנות אליהם ולראות שאכן הבריאו מחלות שהרופאים אמרו להם שהן כרוניות ולא ניתנות לריפוי?

ואני שואל אותך – מדוע אתה והציבור כולו מולכים שולל ואינם יודעים כלל על האפשרות להיות בריא באמת ולא חולה נצחי?

מדוע אתה לא נלחם על הזכות של האזרח בישראל לקבל מידע מדעי מדויק ואפקטיבי ביותר להבראה וחופש ממחלות?

לדעתי ולהבנתי אתה עושה זאת משום שאינך מודע כלל לאפשרות הזו.

ואתה אינך מודע לאפשרות הזו משום שהרפואה מתעלמת ביודעים ממידע שאינו תומך באג'נדה של תעשיית התרופות, הניתוחים והמחלות.
כבר לפני 13 שנה נפגשתי עם מנכ"ל בית הנשיא אריה שומר ועם שר הבריאות יחד עם מספר רופאים והבאתי את הדברים לידיעתם,

אבל משרד הבריאות, "למרבה ההפתעה", הכשיל את המהלך שבו התחלתי.

אם יש לך עניין לפעול בכיוון שעליו אני כותב לך אתה מוזמן ליצור איתי קשר.

תוכל גם לגלוש בשני אתרי האינטרנט שלי ולהתרשם מתוכנם לפני שחתינו.


בברכה
ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H

ד"ר ערן אשחר שלום רב,

האגודה לזכויות החולה לקחה על עצמה לקדם את זכויות החולים במערכת הבריאות כאשר הדגש הוא על מימוש הזכאות במסגרת חוקי הבריאות בתחומים השונים

הצעתך, מתייחסת למדיניות קידום בריאות וזה נושא חשוב ללא ספק, אך אינו בתחום עיסוקה של האגודה

משרד הבריאות הוא הגורם המקצועי הקובע מדיניות בתחומים אלה, ולפיכך יש להפנות אליו הצעות מהסוג המפורט במייל שלך שכן לנו אין את הכלים הרפואיים לבדוק אותן

בברכה,

שמוליק בן יעקב


אדוני

תשובתך מוזרה ביותר.

אני מציע לך לקרוא את מטרות האגודה שלך.

האם אין אתם רוצים שהחברים שלכם יהיו בריאים?
מה מטרת התרופות והטיפולים שאתה משתוקק לספק בנדיבות לציבור החולים? האם אין מטרתם הבראת החולים או לפחות שיפור משמעותי באיכות חייהם?

אם אתה וכל עם ישראל מולכים שולל על ידי האליטה הרפואית בניגוד לאינטרסים המובהקים של החולים אותם אתה מתיימר לייצג, וכל ניסיוני הקליני וניסיונם של כל רופאי ההיגיינה הטבעית בעולם ומחקריו של החוקר הדגול פרופ' קמפבל מוכיחים זאת בעליל, האם לא מתפקידך לקדם חקירה ברמה לאומית בנושא, כפי שמשתמע ממכלול המטרות של האגודה בראשה אתה עומד??

וכיצד אתה יכול להתעלם פשוט מכל העובדות שהצגתי לך ולעבור לסדר היום בתשובה לקונית ומתחמקת?

האם תוכל לישון בשקט בלילה כשאתה מבין שיש אפשרות להחלמה מוחלטת ממרבית המחלות באמצעות תזונה טבעית ושמירה על חוקי הבריאות ולומר עשיתי כל מה שיכולתי כדי לקדם את הרעיון של בריאות לעם?

לצערי, אינני חושב!


בברכה

ד"ר ערן אשחר M.P.H, N.D  נטורולוג,

מכתב זה לא זכה לשום תגובה ממר שמואל בן יעקב אלם כן זכה לתגובתו של איש הטלוויזיה הבכיר מר אריה אורגד.

להלן תגובתו של איש טלוויזיה ותיק ומוכר בישראל:

לדוקטור ערן אשחר ,

מלחמת ההסברה נגד אטימות ממסד הבריאות במדינתנו היא דבר קשה אם לא חסר תקווה.  שמוליק בן יעקב והאגודה לזכויות החולה שבראשה הוא עומד עושים עבודה חשובה ומגיעה להם מילת תודה. ואולם גם הם, כמו כל ממסד הבריאות בארץ אינם שואלים את עצמם שאלה אחת: האם אחת מזכויות החולה איננה הזכות להיות בריא ?

בעשרות השנים האחרונות התפתחה תעשיה מגלומנית של מעין "תאגיד מחוללי ריפוי" קרי בתי החולים יחד עם בתי חרושת לתרופות ויבואני התרופות. זוהי מערכת המתפקדת בהצלחה גדלה והולכת וכך צוברת בהתמדה המון כוח,

ממון ויוקרה. מערכת זו מסרבת להטות אוזן לחלופה פשוטה ונפלאה  לחלק מן התהליכים המניעים אותה שמא יפגע הדבר בעוצמתה הכלכלית והיוקרתית.

שמוליק בן יעקב והאגודה לזכויות החולה פועלים מול מה שהמערכת הזו יכולה ומוכנה להציע.  הם לא יוכלו לקדם את זכות החולה להיות בריא בדרכים שאינן כלולות באג'נדה של "תאגיד מחוללי הריפוי" .

רק משרד הבריאות עשוי (אולי) ובוודאי חייב לפתוח צוהר רחב לדרכי ריפוי ישנות-חדשות שהוכיחו את עצמן. עליו להביא לידי לימוד העקרונות ולהכרת האמת. הבורות היא שורש כל רע, גם כאן. יש רק לקוות שהמשרד איננו מושפע מ"תאגיד מחוללי הריפוי".

כל טוב,
אריה אורגד, מבכירי הטלוויזיה הישראלית


לאחר כשבועיים שוב נשמע קולו של מר שמואל בן יעקב ברדיו ברשת ב' והפעם הוא בחר להגן על זכותם של חולים לעשן בין כותלי בית החולים.
להלן המכתב שכתבתי לבן יעקב עקב הראיון שלו ברדיו:
מר בן יעקב
יו"ר האגודה לזכויות החולה
שלום

שמעתי את דבריך הבוקר ברדיו והזדעזעתי.

האם שמעתי נכון? אתה נלחם על זכותו של החולה השוכב בבית החולים להמשיך לעשן?

אודה על האמת שלא ברור לי האם אתה נציג אמת של ציבור החולים או של תעשיית התרופות, הניתוחים ויצרני הסיגריות.

האם אוזני התעו אותי או שאני שומע את האדם שמתיימר על פי מה שהוא כתב לי בתגובתו האחרונה (מצ"ב מטה, להלן - האגודה לזכויות החולה לקחה על עצמה לקדם את זכויות החולים במערכת הבריאות כאשר הדגש הוא על מימוש הזכאות במסגרת חוקי הבריאות ) להגן על זכויות החולים מגן על זכותם של החולים להמשיך להזיק לעצם ולהמשיך להחמיר את מצב החולי שלהם?

הרי כל אדם בר דעת מודע לגילויים ולמחקרים שהעידו על כך שבמאה הקודמת מתו מיליוני בני אדם כתוצאה מנזקי העישון (הרי בגין כך הפסידו חברות הסיגריות בתביעות ענק נגדן).

הרי ידוע לכל שאפילו משרד הבריאות של מדינת ישראל נאלץ להודות בנזק העצום של הסיגריות לבריאות האדם ולכיסו של משלם המיסים האמור לממן את כל טיפולי הסרק המיותרים בחולים שלא לקחו אחריות על בריאותם והמשיכו לעשן ודרש לכתוב על קופסאות סיגריות – העישון מזיק לבריאות!!

והינה אתה בא ומקדש את הזכות של האדם להזיק לעצמו, ולא סתם אדם, אלא חולה השוכב בבית חולים שעל פי המחקר המדעי ועל סמך ניסיונם של כל רופאי ההיגיינה הטבעית בעולם וניסיוני שלי ב- 19 השנים האחרונות, חלק מהסיבות למחלתו הן העישון בו הוא דבק.
אתה מגן בנחישות ובפאתוס על הזכות של אותם מכורים להמשיך לעשן ולהזיק לעצמם ולכל אלה שבסביבתם הקרובה (באמצעות עישון פאסיבי) שלא לדבר על הנזקים האקולוגיים העצומים לסביבה, לאקולוגיה, לעולם כתוצאה מתעשיית הרשע של גידול טבק.

האם חשבת על אותם חולים מסכנים באותו בית חולים שאסר את העישון בין כתליו שרוצים לבחור לא לעשן? הרי ידוע שלמרות כל פינות העישון זכויותיהם של האנשים שלוקחים אחריות לבריאותם נרמסים בעקביות.

מדוע אם כך אינך יוצא להגן באותה נחישות על זכותו של החלק הזה לא לשאוף עשן רעיל, או על זכותו של כל אדם בעולם הזה שלא יהרסו לו את כדור הארץ רק בשל בצע כסף ותוך תרומה להרס בריאותם של אנשים תמימים ובעיקר צעירים שנופלים בפח ההתמכרות לרעל הזה?

מדוע כל כך חשובה בעינך הזכות של אדם להזיק לעצמו, אבל אינך חושב לרגע על האחריות הלאומית המוטלת על המדינה ועל אנשים כמוך, המתיימרים לעמוד בראש מערכת מקדמת בריאות כביכול, להתריע על התנהגויות מזיקות בעליל ולקדם התנהגויות בריאותיות?

אני תוהה איזה מסר אתה מתיימר להעביר לציבור הישראלי ובמיוחד לנוער הישראלי במלחמתך למען עישון חופשי לחולים?

הטיעון שלך שחולים אלה משועממים וכל מה שנותר להם הוא לעשן מקומם, מעליב ובושה לאינטיליגנציה האנושית.
האם כל האמצעים העומדים לרשותו של בן תרבות כדי לחיות חיים מלאי עניין ותוכן הוא לעשן ולהזיק בכך לגופו ולגופם של האחרים בסביבתו?
האם אין לך רעיונות יצירתיים ומועילים יותר כיצד לתרום לרווחתם של החולים ולהתפתחותם התרבותית במהלך שהותם בבית החולים מלבד לשאוף עשן רעיל לראותיהם?

מן הסתם תענה לי את אותה תשובה לקונית כקודם שכל זה לא מעניינה של האגודה בראשה אתה עומד.
אם כן, על סמך מה החלטת שזכות החולה לעשן הוא כן מעניינה של האגודה עד כדי כך שיצאת בהצהרה לתקשורת?
מדוע אתה סבור שהזכות המפוקפקת הזו כלולה במסגרת התפקידים המוטלים עליך כפי שהצהרת במכתבך אלי כדלקמן:

"האגודה לזכויות החולה לקחה על עצמה לקדם את זכויות החולים במערכת הבריאות כאשר הדגש הוא על מימוש הזכאות במסגרת חוקי הבריאות"!!

אדוני, האם הזכות לעשן הינה אחת מזכויות החולים במערכת הבריאות המעוגנת במסגרת חוקי הבריאות?

אם מותר לי אציג לך שאלה אישית – האם אתה עצמך מעשן?
ואולי בשל כך הקמת קול צעקה?

אני מחזיר אותך למכתבי הראשון.
אני סבור שלא רק באחריותך אלא אף בתוקף תפקידך מחובתך לחפש , לבדוק ולחקור כל קצה חוט שיכול להעלות מיליוני חולים מסכנים ותמימים על דרך הבריאות ולשפר את איכות חייהם ללא הכר.
זה קורה בקרב מטופלי מידי יום כבר 19 שנה.

מפליא אותי שאתה עומד בראש אירגון שלכאורה צריך לעשות הכל כדי לקדם את זכויות החולה אך אינך מוכן לנקוף אצבע כדי באמת לעשות זאת גם כאשר מניחים לפתחך עובדות שלא ניתן להתעלם מהן ודורשות חקירה ובירור מצדך, כי אחרת אתה פיון שמונע על ידי שבלונות מחשבתיות של חבורת בעלי אינטרסים.
מוזר שאפילו לא ביקשת רשימה של 10 אנשים שטופלו על ידי כדי להבין וללמוד על הגישה שיכולה להועיל למיליוני אנשים בישראל.
תחת זאת אתה מבזבז את זמנך במלחמות על הזכות של החולה לעשן.
על זה אתה בוחר לבזבז את התקציב של המשרד שלך?


מכתב זה וכל התכתובת ביננו מוצגת באתר האינטרנט שלי ותועבר לרשימת תפוצה של 7000 אנשים בישראל כדי שיעבירו אותה לכל מכריהם.
על הציבור בישראל להכיר את הגופים והמערכות הרקובים שמתרשלים בתפקידם ומובלים אותו לאבדון במקום לחפש ללא לאות אחר כל רעיון ופתרון אמת לחולי העצום בישראל.


בברכה
ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, מהפקולטה לרפואה והדסה.
         
להלן תגובתו של גולש:

בס"ד
 
מאחל ומייחל להתעוררות ציבורית משמעותית
בנושא המודעות לריפוי הטבעי, תוך שינוי מהותי במונופול הרפואי הממוסד.
 
מעורר השראה,
 
בברכה,
יובל נחמיאס

אני פשוט מנסה להבין למה אין מודעות לנושא.
נראה שהציבור פשוט חסר אונים מול הרפואה שמחזיקה בכל
הידע- והאזרח הממוצע נאלץ לרוב להסכים עם רופאיו משום שאינו בקיא מספיק
בנושאים רפואיים.
זוהי בעיה חריפה ויש למצוא פתרון מתאים באמצעות חקיקה נכונה שתגן על האזרח.


בברכה,
יובל נחמיאס


הדג מסריח מהראש

הבעיה מורכבת ביותר, פוליטית, כלכלית, חברתית ומוסרית.
התמודדות חזיתית, כנה ועמוקה עם הסוגיה המורכבת הזו שבה מעוגנים אינטרסים כלליים עצומים משמעה שינוי כל פני החברה וכדור הארץ.

אז כרגע אנחנו בוחרים להמשיך לשקר לעצמנו

לילדינו, ולעולם כולו

ד"ר אשחר
 
 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול